14 Murakami Sensei Iaido & Jodo Seminar

W dniach 15-18.11.2018 we Wrocławiu odbyło się czternaste już z kolei seminarium z Naotaka Murakami Sensei (Jodo 8 dan Kyoshi, Iaido 7 dan Kyoshi) oraz Yoshihisa Murakami Sensei (Jodo 6 dan Renshi, Iaido 6 dan Renshi).

Uczestniczyli w nim nie tylko iaidocy i jodocy z różnych zakątków Polski, ale także przybyli zawodnicy z Czech oraz Izraela.

Zgrupowanie trwało 4 dni. Dwa pierwsze poświęcone były jodo, a dwa kolejne iaido.

Zarówno na jodo jak i iaido powróciliśmy do podstaw jakim jest kihon, a także zgłębiliśmy i przećwiczyliśmy wszystkie kata ZNKR iaido oraz jodo.

Myślę, że każdy niezależnie od stopnia zaawansowania wyniósł z seminarium cenne dla siebie wskazówki i wiedzę na przyszłość.

Do zobaczenia na kolejnym zgrupowaniu!

Agnieszka Krawczyk

[2017/10/7-8] Zgrupowanie Koryu Jodo, Andrew Watson, Zawiecie - relacja

Dwudniowe zgrupowanie Koryu Jodo prowadzone przez Andrew Watson, zgromadziło jodoków z Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii oraz takich polskich miast jak Gdynia, Warszawa, Poznań, Wrocław i oczywiście Zawiercie. Sobotę Sansei Watson poświęcił na poziom Omotte Shinto Muso Ryu Jodo oraz na Tanjo szkoły Uchida Ryu, w niedzielę skupiliśmy się na niektórych kata z poziomu Chudan. 

Zapraszamy na kolejne zgrupowania Jodo, następne już od  27 października z Murakami Sensei. Do zobaczenia!

[2017/08/26-27] Zgrupowanie Jodo, Andy Watson, Zawiercie - relacja

Na dwudniowe zgrupowanie Jodo, które odbyło się w Zawierciu w miniony weekend przyjechali jodocy z Gdyni, Warszawy, Poznania i Wrocławia oraz nasi przyjaciele z Czech i Słowacji. Nie zabrakło również lokalnej ekipy ze Śląska. Treningi prowadzone przez Andrew Watson Sensei (6 dan Renshi Jodo) skupiały się głownie na ZNKR Seitei Jodo i były przygotowaniem do zbliżających się Mistrzostw Europy oraz egzaminów. Jednak w niedzielę nadarzyła się okazja aby poćwiczyć stare, dobre Shinto Muso Ryu Jodo. Część uczestników skupiła się na poziomach Omote i Chudan.

Mistrzostwa Europy już za niespełna dwa tygodnie. Życzymy naszym kadrowiczom samych sukcesów!

Jodo Bucho  

Murakami Sensei we Wrocławiu

W ostatni weekend października, jak co roku, WSK miało przyjemność gościć we Wrocławiu Naotaka Murakami sensei (8 Dan Jodo Kyoshi ,  7 Dan Iaido Kyoshi). W  łączonym, trzynastym z kolei  już zgrupowaniu iaido i jodo asystowali mu Yoshihisa Murakami (6 Dan Jodo, 6 Dan Iaido) oraz Andy Watson (6 Dan Jodo, 6 Dan Iaido). W seminarium wzięło udział około 30 iaidoków i jodoków, którzy przybyli nie tylko z najdalszych zakątków Polski, ale także z Czech i Ukrainy.

Seminarium trwało 4 dni, z czego dwa pierwsze poświęcone były wyłącznie jodo. W treningu powróciliśmy do podstaw, zagłębiając szczegółowo kata seitei, ale również przykładając wielką wagę do kihonu. Zarówno początkujący jak i zaawansowani mogli z pewnością wynieść wiele cennych dla siebie wskazówek. Do jodo, chętni mogli powrócić także w ostatni dzień zgrupowania. A było co szlifować, bo prawie cały niedzielny trening poświęcony był ranai.

Po południu zmęczeni, ale z pewnością zadowoleni, wszyscy rozjechali się do domów. Pozostaje czekać kolejny rok na spotkanie z naszymi stałymi gośćmi.

tekst: Agnieszka Krawczyk

[2016/04/16-17] Jodo z Andrew Watson i Harry Jones w Koszycach

Komisja Jodo zaprasza na pierwsze zgrupowanie z Andrew Watson i Harry Jones zorganizowane w Koszycach. Pełne info znajdziecie po linkiem

Jodo BuCho

Odsłon artykułów:
375069
FUVI0111ADANAUL
FREE Joomla! template "Adana"
joomla 1.6 templates by funky-visions.de