Start

Murakami Sensei we Wrocławiu

W ostatni weekend października, jak co roku, WSK miało przyjemność gościć we Wrocławiu Naotaka Murakami sensei (8 Dan Jodo Kyoshi ,  7 Dan Iaido Kyoshi). W  łączonym, trzynastym z kolei  już zgrupowaniu iaido i jodo asystowali mu Yoshihisa Murakami (6 Dan Jodo, 6 Dan Iaido) oraz Andy Watson (6 Dan Jodo, 6 Dan Iaido). W seminarium wzięło udział około 30 iaidoków i jodoków, którzy przybyli nie tylko z najdalszych zakątków Polski, ale także z Czech i Ukrainy.

Seminarium trwało 4 dni, z czego dwa pierwsze poświęcone były wyłącznie jodo. W treningu powróciliśmy do podstaw, zagłębiając szczegółowo kata seitei, ale również przykładając wielką wagę do kihonu. Zarówno początkujący jak i zaawansowani mogli z pewnością wynieść wiele cennych dla siebie wskazówek. Do jodo, chętni mogli powrócić także w ostatni dzień zgrupowania. A było co szlifować, bo prawie cały niedzielny trening poświęcony był ranai.

Po południu zmęczeni, ale z pewnością zadowoleni, wszyscy rozjechali się do domów. Pozostaje czekać kolejny rok na spotkanie z naszymi stałymi gośćmi.

tekst: Agnieszka Krawczyk

Odsłon artykułów:
378986
FUVI0111ADANAUL
FREE Joomla! template "Adana"
joomla 1.6 templates by funky-visions.de