Start

Seminarium Jodo z Andy Watson i Harry Jones

Dopiero co wróciliśmy z Mistrzostw Europy Jodo – Turyn 2014 a już mieliśmy okazję do podnoszenia swoich umiejętności! W pierwszy weekend października, w stolicy polskiego Jodo – Zawierciu, Komisja Jodo wraz z PZ Kendo zorganizowała seminarium z nauczycielami z Królestwa Wielkiej Brytanii. Przyjechali do nas Andrew Watson sensei (6 dan jodo) oraz Harry Jones sensei (6 dan jodo).

Było to historyczne seminarium, gdyż z nauczycielami przyleciała grupa jodoków – 4 osoby z Kadry Narodowej GB. Mamy nadzieję, że ta oficjalna formuła przetrwa i minimum raz do roku będziemy mieli okazję powtarzać tego typu spotkanie.

Znana nam wszystkim hala „Wymiennik” wypełniona była po brzegi! Było nas ponad 30 osób. Oprócz gości z GB gościliśmy kolegów ze Słowacji, pierwszy raz przyjechali jodocy z Czech. 

Przez dwa dni treningów ćwiczyliśmy 14h z małymi przerwami. Doskonaliliśmy formy seitei a kilka ostatnich godzin niedzielnego treningu mogliśmy spróbować swoich umiejętności z formami koryu. Kolejny raz Nauczyciele udowodnili, że ciągle jest nad czym pracować, że zawsze można zrobić coś lepiej, wolniej, szybciej, inaczej. Osoby posiadające 4 dan wspomagały Nauczycieli w trakcie treningów, a część wysokich stopni miała okazję doskonalić swoje umiejętności trenerskie w języku angielskim.

Jak zwykle, sayonara party odbyło się w hotelu OSIR – było miło, smacznie a rozmowy przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych.

Podsumowywać staże, które odbywają się w Zawierciu jest trudno, bo jak zwykle skończył się zdecydowanie za szybko! Na szczęście kolejny już niebawem. 

foto i relacja: Tomasz Gabrusewicz

Odsłon artykułów:
382782
FUVI0111ADANAUL
FREE Joomla! template "Adana"
joomla 1.6 templates by funky-visions.de