Start

[2017/10/7-8] Zgrupowanie Koryu Jodo, Andrew Watson, Zawiecie - relacja

Dwudniowe zgrupowanie Koryu Jodo prowadzone przez Andrew Watson, zgromadziło jodoków z Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii oraz takich polskich miast jak Gdynia, Warszawa, Poznań, Wrocław i oczywiście Zawiercie. Sobotę Sansei Watson poświęcił na poziom Omotte Shinto Muso Ryu Jodo oraz na Tanjo szkoły Uchida Ryu, w niedzielę skupiliśmy się na niektórych kata z poziomu Chudan. 

Zapraszamy na kolejne zgrupowania Jodo, następne już od  27 października z Murakami Sensei. Do zobaczenia!

[2017/08/26-27] Zgrupowanie Jodo, Andy Watson, Zawiercie - relacja

Na dwudniowe zgrupowanie Jodo, które odbyło się w Zawierciu w miniony weekend przyjechali jodocy z Gdyni, Warszawy, Poznania i Wrocławia oraz nasi przyjaciele z Czech i Słowacji. Nie zabrakło również lokalnej ekipy ze Śląska. Treningi prowadzone przez Andrew Watson Sensei (6 dan Renshi Jodo) skupiały się głownie na ZNKR Seitei Jodo i były przygotowaniem do zbliżających się Mistrzostw Europy oraz egzaminów. Jednak w niedzielę nadarzyła się okazja aby poćwiczyć stare, dobre Shinto Muso Ryu Jodo. Część uczestników skupiła się na poziomach Omote i Chudan.

Mistrzostwa Europy już za niespełna dwa tygodnie. Życzymy naszym kadrowiczom samych sukcesów!

Jodo Bucho  

Murakami Sensei we Wrocławiu

W ostatni weekend października, jak co roku, WSK miało przyjemność gościć we Wrocławiu Naotaka Murakami sensei (8 Dan Jodo Kyoshi ,  7 Dan Iaido Kyoshi). W  łączonym, trzynastym z kolei  już zgrupowaniu iaido i jodo asystowali mu Yoshihisa Murakami (6 Dan Jodo, 6 Dan Iaido) oraz Andy Watson (6 Dan Jodo, 6 Dan Iaido). W seminarium wzięło udział około 30 iaidoków i jodoków, którzy przybyli nie tylko z najdalszych zakątków Polski, ale także z Czech i Ukrainy.

Seminarium trwało 4 dni, z czego dwa pierwsze poświęcone były wyłącznie jodo. W treningu powróciliśmy do podstaw, zagłębiając szczegółowo kata seitei, ale również przykładając wielką wagę do kihonu. Zarówno początkujący jak i zaawansowani mogli z pewnością wynieść wiele cennych dla siebie wskazówek. Do jodo, chętni mogli powrócić także w ostatni dzień zgrupowania. A było co szlifować, bo prawie cały niedzielny trening poświęcony był ranai.

Po południu zmęczeni, ale z pewnością zadowoleni, wszyscy rozjechali się do domów. Pozostaje czekać kolejny rok na spotkanie z naszymi stałymi gośćmi.

tekst: Agnieszka Krawczyk

2. Zimowe Gasshuku Jodo - Fałkowo 2016

Przedostatni weekend stycznia jodocy spędzili w Fałkowie na 2. Zimowym Gasshuku Jodo prowadzonym przez  Andy Watson Sensei (6 Dan Jodo Renshi). Było to nasze pierwsze spotkanie  w tym roku. Trening rozpoczęliśmy już w piątek zgłębiając tajniki seitei Jo oraz dwa pierwsze poziomy koryou (omote i chudan).  Przez szeroki zakres tematyczny,  zarówno początkujący jak i zaawansowani znaleźli coś dla siebie i pogłębili swoją wiedzę.  Całemu zgrupowaniu towarzyszyła niezwykle rodzinna atmosfera dzięki gościnności gospodarzy i ich rodzin.  Trzy dni minęły bardzo szybko i myślę,  że będzie nam brakować fałkowskiego klimatu spotkania.  Do zobaczenia niebawem,  tym razem na Słowacji w Koszycach !

tekst: Agnieszka Krawczyk

foto: Ania Machura

Odsłon artykułów:
327922
FUVI0111ADANAUL
FREE Joomla! template "Adana"
joomla 1.6 templates by funky-visions.de