Start

[2020.01.31-02.02] 6. Zimowe Gasshuku Jodo, Andrew Watson sensei 7. dan Jodo Renshi, Linia

Polski Związek Kendo wraz z klubem Kyojinbukan SKK Sopot zapraszają na 6. Zimowe Gasshuku Jodo. Prowadzącym treningi będzie Adrew Watson sensei, Renshi 7. dan Jodo.

 

Pełne informacje: http://bit.ly/2o667IL

Formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/6ZJG2020

Konsultacje Kadry Jodo, Rokitno Szlacheckie, 24-25/08/2013

Zapraszamy na Konslultacje Kadry Jodo (otwarte dla wszystkich chętnych) do Rokitna Szlacheckiego.

 • Termin: 24 - 25/08/2013
 • Miejsce: 
  Sp. w Rokitnie Szlacheckim
  ul. Szkolna 2
 • Prowadzenie: Łukasz Machura, 4D
 • Program
  Piątek, 10:00 - 17:00
  Sobota, 10:00 - 18:00
  Niedziela, 10:00 - 16:00
 • Koszt: 40zł
 • Zakwaterowanie: 30/40zł

2013/11/22-24 Eishinkan Team Taikai, Wolverton

To już swego rodzaju tradycja, iż pod koniec listopada przynajmniej jedna drużyna z Polski pojawia się na brytyjskiej ziemi, aby wziąć udział w Eishinkan Taikai. Turniej ten jest o tyle ciekawy, iż pozwala zebrać w jednym miejscu reprezentacje klubów Jodo z Londynu i okolic. A okolice te sięgają jak widać aż naszego kraju. W tym roku udało się skompletować dwie polskie drużyny. Pierwszą z nich była drużyna "Chrząszcze" w składzie: Łukasz Machura, Michał Szczepański, Jakub Kolasa. Druga - "Trzmiele" w składzie: Adam Kitkowski, Piotr Urbanek, Kamil Orciuch.

Kto nie ćwiczył na niesamowicie klimatycznych, ponad stuletnich zbudowanych z niczym nie zaizolowanej cegły salach w Anglii w listopadzie, ten powinien pojechać na Eishinkan Taikai i przekonać się sam. Tu, obok zwykłego stresu przy okazji zawodów, a także obok chęci pokazania swojego najlepszego jodo i zmagania z przeciwnikami, należy jeszcze przezwyciężyć ograniczające swobodę ruchów zimno. Na szczęście chłód dotyczy jedynie warunków pogodowych, bo całe zawody jak zawsze odbywają się w gorącej, wręcz rodzinnej atmosferze. Same zawody stanowią wspaniałą okazję do zweryfikowania swoich umiejętności, co niejednokrotnie wiąże się z mnóstwem zabawnych sytuacji, gdy popełni się jakiś ewidentny i niczym nie wymuszony błąd. Lecz walka o przechodnie trofeum niezmiennie od lat jest tak samo zacięta i prowadzona zupełnie na poważnie.

 

W tym roku "Chrząszczom" udało się po zaciętym bratobójczym pojedynku z "Trzmielami" w półfinale i pokonaniu drużyny z klubu Seishinkan w finale uplasować się na zaszczytnym pierwszym miejscu. Ale podczas ETT nie chodzi nigdy o wygraną. Ideą tego turnieju jest przede wszystkim możliwość spotkania osób z różnych klubów, które przecież jednoczy jedna pasja - trenowanie jodo (czy szerzej - budo). Dlatego też tuż po rozdaniu dyplomów i symbolicznym przekazaniu trofeum drużynie z polski, nadszedł jak się po chwili okazało wyjątkowo smakowity moment. Sayonara party, czy raczej wyborny lunch po turnieju, który został skrupulatnie przygotowany przez pomagających w organizacji imprezy członków Eishinkan Dojo. Różnorodność, niesamowity smak oraz pikantność indyjskich potraw, które zaserwowano, przyprawiała o zawrót głowy. Całości dopełnił nieziemski deser, po którym nastąpiła chwila błogiego zadowolenia, odpoczynku po turnieju i rozmów na każdy temat.

Wszystko niestety ma swój koniec. Eishinkan Team Taikai 2013 dobiegł końca, zawodnicy poszczególnych klubów zaczęli się żegnać i opuszczać salę. Dwie polskie drużyny, korzystając z nieopisanej wręcz gościnności znajomych z Anglii miały okazję i przyjemność spędzić na wyspach resztę soboty i niedzielę. W niedzielny wieczór i poniedziałkowy poranek sukcesywnie spakowaliśmy się w samoloty i powróciliśmy do codziennych obowiązków w Polsce. Mają jednakże przed oczami wciąż żywe wspomnienia minionego weekendu.

Jakub Kolasa

Intensywny Trening Iaido i Jodo 1-2.02.2014

Komisje Iaido i Jodo Polskiego Związku Kendo wraz z Krakowskim klubem Koryukan zapraszają na

Intensywny Trening Iaido i Jodo

 • Info pdf
 • Miejsce
  Gimnazjum nr 9,
  ul. Kazimierza Odnowiciela 2,
  Kraków
  https://goo.gl/maps/WcPAj
 • Treningi
  1.02.2014
  10.00 – 19.00 Iaido + II eliminacje Pucharu Polski Iaido
  2.02.2014
  9.00 – 16.00 Jodo *

W czasie treningów będą organizowane przerwy krótkie przerwy, prosimy o zabranie własnego prowiantu – nie przewidujemy cateringu

 • Prowadzący
  Iaido Adam Kitkowski 5 dan Iaido
  Jodo Łukasz Machura 4 dan Jodo
 • Koszty
  Całość 60 zł
  Iaido 40 zł
  Jodo 40 zł
 • Nocleg
  Info: Ewa, tel. 696 288 096
  a) Apartament „Papaya 12”, ul.Kochanowskiego 12/21
  b) Hostel Giraffe, 
  ul Krowoderska 31
 • Formularz zgłoszeniowy: LINK
Odsłon artykułów:
399855
FUVI0111ADANAUL
FREE Joomla! template "Adana"
joomla 1.6 templates by funky-visions.de